Rychlé informace

22. 5. 2021 Velká Dohoda (Blansko), Česká republika Ferraty 1 699 Kč / os. obs. 7/8

Pohodové A-E na ferratách v krasu

22. 5. 2021 Velká Dohoda (Blansko), Česká republika Ferraty 1 699 Kč / os. Obsazeno 7 z 8
Pohodové A-E na ferratách v krasu

Když se řekne ferrata …

Zajištěná cesta (klettersteig, via ferrata, fixed rope route, zavarovana plezalna pot), je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu či skalách, která je trvale a fixně vybavena jisticím ocelovým lanem, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Zajištěné cesty jsou oblíbeným způsobem, jak zdolat kolmou alpskou stěnu, nepřístupné terény strmých skalních stěn i osamocené skalní vrcholky pro ty horské nadšence, kteří mají touhu pohlédnout na svět z výšky a nemají žádné zkušenosti s horolezectvím.

Tentokrát nás naše cesta za ferratami zavede do vápencových skal ukrytých v oblasti Moravského krasu. Vyhneme se však proudícím davům výletníků a naložíme si pořádnou porci poctivé dřiny … a to přímo v kamenolomu! Areál bývalého kamenolomu a vápenky se ukrývá v lesích nedaleko Macochy. Těžební ruch zde utichl již před desítkami let a dnes se toto místo stalo oázou aktivního odpočinku, zábavy, skalního lezení a poznání. Název Velká dohoda dostal kamenolom podle stejnojmenného jeskynního systému, jehož vstupy se právě zde nacházejí. Ferratový park ve Velké dohodě nám nabízí celkem 511 metrů ferrat obtížnosti A-E. Najdeme zde 2 žebříky dlouhé 15 a 2,5 metru a 4 lanové mostky - jeden 60 metrů a tři kolem 10 metrů dlouhé.

Přijměte výzvu a vydejte se se mnou otestovat svou odvahu a objevit kouzlo zajištěných cest, nádherný zážitek bude vaší odměnou.

Na akci se seznámíme s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení na zajištěných cestách.

V ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do obce Lipovec. Úvodní seznámení se s programem a pravidly; následně po teoretickém výcviku už budeme jenom lézt a lézt a lézt ... 

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna akce.

Minimální počet účastníků: 4

Cena zahrnuje

 • služby horského průvodce
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • zapůjčení kompletní ferratové výbavy
 • elektronické informační materiály
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Cena nezahrnuje

 • vstup do ferratového parku - 200,-

Doprava
mikrobus

Stravování
stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
B - mírně strmý skalnatý terén s několika obtížnými pasážemi, na cestě mohou být i strmé a i delší žebříky, ocelové kramle, ocelové kolíky i fixní lana. Některé takovéto úseky mohou vyžadovat i sílu v rukou. Bez umělých pomůcek se může jednat o úseky II. nebo III. st. obtížnosti UIAA. I zkušení ferratisté by měli mít již kompletní výstroj i výzbroj, pro začátečníky a děti je nutné s sebou mít i krátký kus lana (20 - 30 m).

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • kvalitní sluneční brýle
 • čelovka
 • ferratový set, sedací a prsní úvazek, plochá smyčka, přilba
 • rukavice (doporučuji)

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Tomáš S.

Hodnocení:

Velice povedená záležitost. Oceňuji jak individuální, tak skupinový přístup. Určitě doporučuji jako první seznámení s ferratami. I když nás v raném odpoledni dostihl déšť, nevadilo to, neb jsme se za dopoledne po skále nalítali do syta. Hrozba deště nám navíc poskytla možnost mít park zcela pro sebe. Příjemně odpočinková výprava v přátelské skupině a v moc pěkném prostředí:)

Zlata S.

Hodnocení:

Díky Péťo za skvělou akci, která byla opět vydařená. Sešla se fajn parta a opět vše na pohodu, bezpečnost... zkrátka 1*... těším se na další zážitky.

Lucie S.

Hodnocení:

Profesionální a přátelský přístup. Ferraty jsem si moc užila! Děkuji a těším se zase někdy příště :)

Šárka D.

Hodnocení:

Peťo moc děkuji za pohodovou akci s profesionálním přístupem, bezpečím na prvním místě, naplánovaným každým okamžikem. Vyzkoušet si různé obtížnosti, lanový most, vidět praktické ukázky, objevovat tajemství ferraty, užívat si celý den se skvělou partou lidí, to nám poskytla společná nezapomenutelná neděle, a za to moc díky. Těším se na další akci.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít