Rychlé informace

15. 5. 2021 Vír (Žďár nad Sázavou), Česká republika Kurzy 1 790 Kč / os. obs. 7/8

Ferrata poprvé a bez obav

15. 5. 2021 Vír (Žďár nad Sázavou), Česká republika Kurzy 1 790 Kč / os. Obsazeno 7 z 8
Ferrata poprvé a bez obav

Když se řekne ferrata …

Zajištěná cesta (klettersteig, via ferrata, fixed rope route, zavarovana plezalna pot), je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu či skalách, která je trvale a fixně vybavena jisticím ocelovým lanem, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Vznik zajištěných cest se traduje do Rakouska, kde v roce 1843 byla pod taktovkou Fridricha Simonyho postavena první zajištěná cesta vedoucí na Dachstein. 

Zajištěné cesty jsou oblíbeným způsobem, jak zdolat kolmou alpskou stěnu, nepřístupné terény strmých skalních stěn i osamocené skalní vrcholky pro ty horské nadšence, kteří mají touhu pohlédnout na svět z výšky a nemají žádné zkušenosti s horolezectvím. 

Přijměte výzvu a vydejte se se mnou otestovat svou odvahu a objevit kouzlo zajištěných cest, nádherný zážitek bude vaší odměnou.

Na kurzu se seznámíme s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení na zajištěných cestách. 

V ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do obce Vír. Úvodní seznámení se s programem a pravidly; následně po teoretickém výcviku si vylezeme obě zdejší zajištěné cesty, na kterých bude možné aplikovat získané dovednosti. Bonusem bude možnost vyzkoušení si obtížnosti „D“ na nově postavené cestě, která se stane výzvou pro každého z vás ... :)

Vhodné i pro rodiny s dětmi (6-14 let).

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna akce.

Minimální počet účastníků: 4

Cena zahrnuje

 • služby horského průvodce
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • zapůjčení kompletní ferratové výbavy
 • elektronické informační materiály
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Doprava
mikrobus

Stravování
stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
B - mírně strmý skalnatý terén s několika obtížnými pasážemi, na cestě mohou být i strmé a i delší žebříky, ocelové kramle, ocelové kolíky i fixní lana. Některé takovéto úseky mohou vyžadovat i sílu v rukou. Bez umělých pomůcek se může jednat o úseky II. nebo III. st. obtížnosti UIAA. I zkušení ferratisté by měli mít již kompletní výstroj i výzbroj, pro začátečníky a děti je nutné s sebou mít i krátký kus lana (20 - 30 m).

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • kvalitní sluneční brýle
 • ferratový set, sedací a prsní úvazek, plochá smyčka, přilba
 • rukavice (doporučuji)

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Jiří N.

Hodnocení:

Komunikace, organizace, průprava pro začátečníky ze strany Petera na vynikající úrovni. Moc se těšíme na další akce. Co nešlo ovlivnit a nevyšlo zcela podle našich představ, bylo počasí, ale nejsme z cukru, že? Kdo se ale na druhou stranu může chlubit zážitkem , kdy vás uspávají pravidelné údery krup do kokosu na žebříku :-) A hlavně, sešla se nás výborná parta stejně nadšených lidiček se kterými se opravdu znovu rádi potkáme. Jirka a Šárka.

Petra B.

Hodnocení:

Vyborna organizace

Šárka D.

Hodnocení:

Skvělá pohodová akce, jako vždy s profesionálním přístupem a bezpečím na prvním místě. Nyní i s májovým deštíkem, kvetoucími stromy, super partou lidí a novými zkušenostmi. Stále je se co učit, moc se těším na další akci.

Zlata S.

Hodnocení:

Skvěle organizovaná akce, která byla po všech stránkách bez chyby. Výborná parta lidí a hlavně vše na pohodu a především kladený důraz na bezpečnost. O zážitky nebyla nouze . Díky Péťo, těším se na další pokračování.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít