Rychlé informace

8. 5. 2021 Vír (Žďár nad Sázavou), Česká republika Kurzy 1 790 Kč / os. obs. 8/8

Ferrata poprvé a bez obav

8. 5. 2021 Vír (Žďár nad Sázavou), Česká republika Kurzy 1 790 Kč / os. Obsazeno 8 z 8
Ferrata poprvé a bez obav

Když se řekne ferrata …

Zajištěná cesta (klettersteig, via ferrata, fixed rope route, zavarovana plezalna pot), je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu či skalách, která je trvale a fixně vybavena jisticím ocelovým lanem, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Vznik zajištěných cest se traduje do Rakouska, kde v roce 1843 byla pod taktovkou Fridricha Simonyho postavena první zajištěná cesta vedoucí na Dachstein. 

Zajištěné cesty jsou oblíbeným způsobem, jak zdolat kolmou alpskou stěnu, nepřístupné terény strmých skalních stěn i osamocené skalní vrcholky pro ty horské nadšence, kteří mají touhu pohlédnout na svět z výšky a nemají žádné zkušenosti s horolezectvím. 

Přijměte výzvu a vydejte se se mnou otestovat svou odvahu a objevit kouzlo zajištěných cest, nádherný zážitek bude vaší odměnou.

Na kurzu se seznámíme s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení na zajištěných cestách. 

V ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do obce Vír. Úvodní seznámení se s programem a pravidly; následně po teoretickém výcviku si vylezeme obě zdejší zajištěné cesty, na kterých bude možné aplikovat získané dovednosti. Bonusem bude možnost vyzkoušení si obtížnosti „D“ na nově postavené cestě, která se stane výzvou pro každého z vás ... :)

Vhodné i pro rodiny s dětmi (6-14 let).

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna akce.

Minimální počet účastníků: 4

Cena zahrnuje

 • služby horského průvodce
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • zapůjčení kompletní ferratové výbavy
 • elektronické informační materiály
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Doprava
mikrobus

Stravování
stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
B - mírně strmý skalnatý terén s několika obtížnými pasážemi, na cestě mohou být i strmé a i delší žebříky, ocelové kramle, ocelové kolíky i fixní lana. Některé takovéto úseky mohou vyžadovat i sílu v rukou. Bez umělých pomůcek se může jednat o úseky II. nebo III. st. obtížnosti UIAA. I zkušení ferratisté by měli mít již kompletní výstroj i výzbroj, pro začátečníky a děti je nutné s sebou mít i krátký kus lana (20 - 30 m).

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • kvalitní sluneční brýle
 • ferratový set, sedací a prsní úvazek, plochá smyčka, přilba
 • rukavice (doporučuji)

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Daniela L.

Hodnocení:

Super akce, super lidi. Danca

Ladislava V.

Hodnocení:

Neskutečný zážitek se strachem tam a s novou závislostí zpět :) ... Děkuji za super strávený den. Všem kdo si to chtějí zkusit vřele doporučuji. Profesionální, přátelský přístup. Díky Petře :) ;-)

Vlasta P.

Hodnocení:

Jako vždy na pohodu :-)

Irena M.

Hodnocení:

Akce byla moc super. Jako vždy měl Peter vše dokonale připravené , vybavení pro naši bezpečnost a počasí si taky asi domluvil. Vše Vám dokonale vysvětlí. Bezpečnost účastníků je na prvním místě. Za mě vše dokonalé. Děkuji :-) Těším se na další akce Irena

Šárka D.

Hodnocení:

Díky Peťo za pohodovou akci, profesionální přístup, promyšlený každý okamžik, bezpečí na prvním místě. Bylo to perfektní zahájení sezóny s bezva partou lidí, k tomu nádherné počasí. Těším se na další akci.

Veronika G.

Hodnocení:

Na ferratě jsem byla poprvé a určitě ne naposledy. Peťa je fantastický průvodce a je to zážitek na celý život. Bezpečnost je u něho na prvním místě, smekám...těším se na další společné zážitky.

Zuzana K.

Hodnocení:

Jedním slovem skvělé :-) Jako vždy skvělá parta lidí, úžasný průvodce a spousta zážitků :-) Těším se na další akci
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít