Rychlé informace

29. - 30. 5. 2021 Děčín, Česká republika Ferraty 2 699 Kč / os. obs. 8/8

Víkend na Pastýřské stěně

29. - 30. 5. 2021 Děčín, Česká republika Ferraty 2 699 Kč / os. Obsazeno 8 z 8
Víkend na Pastýřské stěně

Když se řekne ferrata …

Zajištěná cesta (klettersteig, via ferrata, fixed rope route, zavarovana plezalna pot), je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu či skalách, která je trvale a fixně vybavena jisticím ocelovým lanem, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Zajištěné cesty jsou oblíbeným způsobem, jak zdolat kolmou alpskou stěnu, nepřístupné terény strmých skalních stěn i osamocené skalní vrcholky pro ty horské nadšence, kteří mají touhu pohlédnout na svět z výšky a nemají žádné zkušenosti s horolezectvím.

Unikátní komplex via ferrat Pastýřská stěna je považován za vstupní bránu do Národního parku České Švýcarsko, zároveň se nachází v samotném srdci města Děčína. Malebné scenérii kolmé skalní stěny, tyčící se nad řekou Labe, zdatně sekunduje fantastický pohled na barokně-klasicistní zámek, vypínající se na skalním ostrohu na druhém břehu. Pískovcový masiv Pastýřské stěny  láká návštěvníky ke zdolání šestnácti zajištěných cest různých stupňů obtížnosti v délkách od 150 do 170m, od nejjednodušších B pro úplné začátečníky až po velmi náročné trasy D pro zdatné sportovce. Je-li vám to stále málo - vyzkoušejte lanový most pod vrcholem stěny. Snový výhled na řeku a zámek z mnoha úhlů, vyhlídková restaurace, lesopark a zoologická zahrada  vám budou zaslouženou odměnou.

Přijměte výzvu a vydejte se se mnou otestovat svou odvahu a objevit kouzlo zajištěných cest, nádherný zážitek bude vaší odměnou.

Na akci se seznámíme s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení na zajištěných cestách.

V ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do Děčína. Úvodní seznámení se s programem a pravidly; následně po teoretickém výcviku už budeme jenom lézt a lézt a lézt ...

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna akce.

Minimální počet účastníků: 4

Cena zahrnuje

 • služby horského průvodce
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • zapůjčení kompletní ferratové výbavy
 • elektronické informační materiály
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Cena nezahrnuje

 • ubytování v apartmáně v Děčíně - cca 400,-

Doprava
mikrobus

Ubytování
1 x v apartmáně (bude řešeno s ohledem na COVID-19)

Stravování
stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
C - je vedena ve strmém nebo velmi strmém terénu, mnohé úseky probíhají po úzkých římsách. Někdy jsou instalovány ocelové kramle nebo i převislé žebříky. Místy jsou i svislé úseky zajištěné ocelovým fixním lanem - překonávání takových úseků vyžaduje kondici a sílu v rukou. Bez umělých pomůcek se může jednat o úseky obtížnosti III. nebo i IV. st. UIAA. Cesty s dlouhými úseky obtížnosti C jsou určeny pro ferratisty s dobrou kondicí, začátečníci nebo děti by měli mít na těchto cestách zásadně doprovod se zkušenou osobou.

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • kvalitní sluneční brýle
 • ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20)
 • čelovka
 • ferratový set, sedací a prsní úvazek, plochá smyčka, přilba
 • rukavice (doporučuji)

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Veronika G.

Hodnocení:

Dvoudenní pohodový víkend se skvělou partou. Spoustu zážitků, trocha obav a strachu, ale nezapomenutelný zážitek. Oceňuji rozmanitost celého programu a změnu v případě proměnlivého počasí. Peťa jako vůdce je bombastický, jako vždy bezpečnost na prvním místě. Těším se na další zážitky a posouvání svých hranic pod tvým velením.

Šárka D.

Hodnocení:

Nádherná, pohodová a nezapomenutelná první dvoudenní akce s bezva partou lidí. Vyzkoušeli jsme si náročnější ferratu, okusili jaký je to rozdíl, když trošku zaprší. Akce byla jako vždy na profesionální úrovni, bezpečnost na prvním místě, náhradní program v záloze. Před Pastýřskou stěnou jsme si vyzkoušeli ferratku na Slánské hoře, taky vylézt po laně na strom, nedělní odpoledne obohatili výšlapem na Děčínský Sněžník. Moc děkuji, bylo to perfektní, těším se na další akci.

Zlata S.

Hodnocení:

Opět pěkná a pohodová akce. Díky za trpělivost a především bezpečnost Péťo. Budu se těšit na další akce a posun :).

Lenka S.

Hodnocení:

Oceňuji kreativitu a schopnost měnit program, když se změní počasí. Opět 1*. Lenka
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít