Rychlé informace

10. 7. 2021 Traunsee, Rakousko Ferraty 2 099 Kč / os. obs. 8/8

Traunstein, pohodové ferratování nad jezerem Traunsee

10. 7. 2021 Traunsee, Rakousko Ferraty 2 099 Kč / os. Obsazeno 8 z 8
Traunstein, pohodové ferratování nad jezerem Traunsee

Když se řekne Traunstein …

V Rakousku, poblíž města Gmunden, se nad jezerem Traunsee  vypíná 1 691 metrů  vysoká vápencová hora Traunstein. Vrchol hory tvoří plošina, na které jsou postaveny dvě chaty - Traunsteinerhaus (1 580 m) a Gmundener Hütte (1 660 m). Na vrcholu Traunsteinu nechybí 10 metrů vysoký vrcholový kříž, který je věnován vojákům, kteří se vrátili z obou světových válek. Je složen ze 4 000 součástek, které muselo na vrchol vynést 520 mužů a 80 žen.

Celá oblast hory Traunstein je chráněnou krajinnou oblastí. Chráněno je území ve výšce od 480 m. n. m. do 1 691 m. n. m. Setkáme se zde s velmi rozmanitou flórou, v údolní oblasti dominují listnaté lesy, ve výšinách na západní a severní straně hor naopak jehličnaté, vrcholová část je bohatá na horské druhy alpských květin a klečí. V lesích se můžeme setkat s jeleny, ve vyšších polohách s kamzíky, hojně se zde vyskytují mloci, orli skalní, unikátní je výskyt jasoně červenookého.

Některé cesty jsou zajištěny ocelovým lanem ve velmi prudkém terénu. Na horu vedou čtyři oficiální, značené a zajištěné cesty. Za výchozí bod slouží ve všech případech jezero Traunsee.

Přijměte výzvu a vydejte se se mnou otestovat svou odvahu a objevit kouzlo zajištěných cest, nádherný zážitek bude vaší odměnou.

V ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) k jezeru Traunsee. Úvodní seznámení se s programem a pravidly bezpečného pohybu v horách. Následně si "zopakujeme" problematiku pohybu po zajištěných cestách, seznámíme se s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení na zajištěných cestách a vydáme se společně zdolat tuto vápencovou lahůdku, nabízející neobyčejné výhledy na jezero Traunsee.

NUTNÉ odpovídající pojištění pro uvedené aktivity a pohyb v horském terénu!

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna túry, případně i volba jiné.

Minimální počet účastníků: 4


Cena zahrnuje

 • služby horského průvodce
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • zapůjčení kompletní ferratové výbavy
 • elektronické informační materiály
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Doprava
mikrobus

Stravování
možnost občerstvení se na horských chatách; stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
B - mírně strmý skalnatý terén s několika obtížnými pasážemi, na cestě mohou být i strmé a i delší žebříky, ocelové kramle, ocelové kolíky i fixní lana. Některé takovéto úseky mohou vyžadovat i sílu v rukou. Bez umělých pomůcek se může jednat o úseky II. nebo III. st. obtížnosti UIAA. I zkušení ferratisté by měli mít již kompletní výstroj i výzbroj, pro začátečníky a děti je nutné s sebou mít i krátký kus lana (20 - 30 m).

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • trekové hole - možnost zapůjčení zdarma
 • kvalitní sluneční brýle
 • ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20)
 • čelovka
 • ferratový set, sedací a prsní úvazek, plochá smyčka, přilba
 • rukavice (doporučuji)

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Šárka D.

Hodnocení:

Nádherná ferratová akce s výstupem k chatě Traunsteinerhaus od jezera Traunsee, které nás doprovázelo celou cestou a na jehož pohled nelze zapomenout, stejně jako na západ sluníčka a překrásné květiny po cestě tam i zpět. Peťo oceňuji Tvůj profesionální a bezpečný přístup a schopnost řešit neočekávané situace. Moc děkuji a velký dík za SAFETY FIRST.

Michaela P.

Hodnocení:

Pro mě byla první akce s vámi a zároveň první ferata. Počasí vyšlo nádherně a výhledy stály za námahu. Děkuju všem za schovívavost u někoho větší u něho menší. Každopádně tato akce byla pro mě velká zkušenost, která mě určitě posune dál. Všem moc děkuju za krásný víkend.

Zlata S.

Hodnocení:

Krásná akce a pro každého náročná jinak. Hodnotím jí za vydařenou, protože jsme ji zvládli všichni a ve zdraví. Péťovi děkuji za profesionalitu, bezpečnost a ostatním za společnost, sounáležitost a ochotu pomoci i těm, kteří to zrovna potřebovali. Každému se tato akce vepsala do paměti jiným způsobem a já pevně věřím, že jen tím pozitivním. Děkuji, že jsem mohla být s vámi.

Daniela A.

Hodnocení:

Peter, jsi průvodce na profi úrovni. Cítím nezkonalou vděčnost za to jak jsi mi pomohl při výstupu. Ale když je akce pro začátečníky, musí se počítat s tím že ne všichni přihlášení budou v super kondici. Velice mě mrzely neustále prupovidky od Šárky na mě a Míšu. Při sestupu, kdyby Pavel Miši nepomáhál nevím jak by to zvládla, hlavně psychicky a místo vaší podpory jsme jen citily jak atmosféra houstne a jsme vám velkou přítěží. Šárka je dospělý člověk a měla by umět své emoce trošku mít pod kontrolou. Každopádně děkujeme za vše. Tahle akce byla pro nás velkou motivaci na sobě zamakat. Už máme vyhlidnute dvě akce na které se určitě příští rok přidáme. Ráda tě doporučím svým známým protože cítím, že to děláš srdcem a jsi opravdu velmi profesionální průvodce. Děkuji Daniela
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít