Rychlé informace

3. - 5. 7. 2021 Dolomitenhütte, Rakousko Ferraty 3 499 Kč / os. obs. 8/8

Lienzerské Dolomity, aneb pohádkové Laserzsee

3. - 5. 7. 2021 Dolomitenhütte, Rakousko Ferraty 3 499 Kč / os. Obsazeno 8 z 8
Lienzerské Dolomity, aneb pohádkové Laserzsee

Když se řekne Lienzerské Dolomity …

V západní části Gailtalských Alp se nachází pohádková horská krajina – Lienzerské Dolomity. Ačkoli se jedná o nejmenší alpské pohoří, je to doslova studnice horských potěšení. Rozeklané štíty a do nebe se vzpínající věže hor se snoubí s hlubokými roklinami posetými bohatou alpskou květenou. Základním kamenem je dolomit a vápenec. Nejvyšším vrcholem je monumentální Grosse Sandspitze s nadmořskou výškou 2 772 metrů.

Náš prodloužený ferratový víkend zahájíme v Dolomitenhütte, 1 570 m.n.m. Zde se seznámíme s pravidly bezpečného pohybu po ferratách. Po této teoretické přípravě se vydáme nejdříve romanticky se klikatící pěšinou a následně ferrátkou do opravdového horského Ráje, cokoliv si náročný horal usmyslí, to dostane vrchovatou měrou – voňavé louky s křehkými modříny, suťová úpatí, z nichž se pnou do výše kolmé skalní stěny, nepopsatelné výhledy po okolních horách a údolích. A ferraty, ferraty, ferraty ... Odměnou za tento výkon nám budou dva dny ferratování u pohádkového jezera Laserzsee a dvě noci strávené na Karlsbader Hütte, 2 260 m.n.m.

Zde také ochutnáme místní dobroty, proběhnou tradiční metodické večery a zažijeme dech beroucí západy a východy slunce se zrcadlícími se štíty hor nad zasklenou hladinou jezera Laserzsee.

V brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do Rakouska, Dolomitenhütte. Úvodní seznámení se s programem a pravidly bezpečného pohybu v horách. Následně si sbalíme batohy a vyrazíme na třídenní pohodovou akci plnou zážitků, která se navždy zapíše do hloubi vašich horalských srdcí …

NUTNÉ odpovídající pojištění pro uvedené aktivity a pohyb v horském terénu!

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna túry, případně i volba jiné.

Minimální počet účastníků: 4

Cena zahrnuje

 • služby horského průvodce
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • mýtné pro příjezd k chatě
 • zapůjčení kompletní ferratové výbavy
 • elektronické informační materiály
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Cena nezahrnuje

 • 2 x ubytování na chatě KarlsbaderHütte - členové OEAV 25 €, ostatní 36 €

Doprava
mikrobus

Ubytování
2 x na horské chatě KarlsbaderHütte ve společné noclehárně; je nutné mít vlastní spacák (opatření COVID-19)

Stravování
možnost občerstvení se na chatě; stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
C - je vedena ve strmém nebo velmi strmém terénu, mnohé úseky probíhají po úzkých římsách. Někdy jsou instalovány ocelové kramle nebo i převislé žebříky. Místy jsou i svislé úseky zajištěné ocelovým fixním lanem - překonávání takových úseků vyžaduje kondici a sílu v rukou. Bez umělých pomůcek se může jednat o úseky obtížnosti III. nebo i IV. st. UIAA. Cesty s dlouhými úseky obtížnosti C jsou určeny pro ferratisty s dobrou kondicí, začátečníci nebo děti by měli mít na těchto cestách zásadně doprovod se zkušenou osobou.

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • trekové hole - možnost zapůjčení zdarma
 • kvalitní sluneční brýle
 • ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20)
 • čelovka
 • ferratový set, sedací a prsní úvazek, plochá smyčka, přilba
 • rukavice (doporučuji)

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Šárka D.

Hodnocení:

Tato akce byla náročná po všech stránkách. Zažili jsme sluníčko (vedro), déšť, sníh, led, extrémní podmínky a to s krásnými nezapomenutelnými zážitky. Byly to tři dny plné ferratování, doplněné prusíkováním, slaňováním a hlavně pohody s bezva partou lidí. To co jsme se naučili na metodických večerech, jsem využili v praxi. Oceňuji profesionální a bezpečný přístup a schopnost řešit neočekáváné situace za každých podmínek. Peťo, moc děkuji. Těším se na další akci.

Dagmar V.

Hodnocení:

Náročné ferraty a schopnost řešit i náročné situace s chladnou hlavou a bezpečně! Od koupání přes bobování, krásný zážitek, který ale nebyl zadarmo :-) Uvidíme se zase! Dáša

Lenka S.

Hodnocení:

Náročná akce, jak fyzicky, tak lezecky-ferratově. Oceňuji schopnost vedení i v extrémnějších místech - umění se rozhodnout a zajistit akci, tak, aby byla opravdu bezpečná a pohodová. Díky, těším se na příští setkání v horách. Lenka S.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít