Rychlé informace

4. 6. 2024 Velká Dohoda (Blansko), Česká republika Ferraty 2 399 Kč / os. obs. 2/2

Pohodové A-E na ferratách v krasu

4. 6. 2024 Velká Dohoda (Blansko), Česká republika Ferraty 2 399 Kč / os. Obsazeno 2 z 2
Pohodové A-E na ferratách v krasu

Když se řekne ferrata …

Zajištěná cesta (klettersteig, via ferrata, fixed rope route, zavarovana plezalna pot), je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu či skalách, která je trvale a fixně vybavena jisticím ocelovým lanem, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Zajištěné cesty jsou oblíbeným způsobem, jak zdolat kolmou alpskou stěnu, nepřístupné terény strmých skalních stěn i osamocené skalní vrcholky pro ty horské nadšence, kteří mají touhu pohlédnout na svět z výšky a nemají žádné zkušenosti s horolezectvím.

Tentokrát nás naše cesta za ferratami zavede do vápencových skal ukrytých v oblasti Moravského krasu. Vyhneme se však proudícím davům výletníků a naložíme si pořádnou porci poctivé dřiny … a to přímo v kamenolomu! Areál bývalého kamenolomu a vápenky se ukrývá v lesích nedaleko Macochy. Těžební ruch zde utichl již před desítkami let a dnes se toto místo stalo oázou aktivního odpočinku, zábavy, skalního lezení a poznání. Název Velká dohoda dostal kamenolom podle stejnojmenného jeskynního systému, jehož vstupy se právě zde nacházejí. Ferratový park ve Velké dohodě nám nabízí celkem 1 020 metrů ferrat obtížnosti A-E. Najdeme zde 2 žebříky dlouhé 15 a 2,5 metru a 5 lanových mostů - jeden 60 metrů a ostatní kolem 10 metrů dlouhé.

Přijměte výzvu a vydejte se se mnou otestovat svou odvahu a objevit kouzlo zajištěných cest, nádherný zážitek bude vaší odměnou.

Na akci se seznámíme s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení na zajištěných cestách.

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna akce.

Minimální počet účastníků: 1

Cena zahrnuje

 • služby mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA
 • zapůjčení kompletní ferratové výbavy
 • vstup do ferratového parku
 • elektronické informační materiály
 • fotodokumentaci z akce
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Stravování
stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
B - mírně strmý skalnatý terén s několika obtížnými pasážemi, na cestě mohou být i strmé a i delší žebříky, ocelové kramle, ocelové kolíky i fixní lana. Některé takovéto úseky mohou vyžadovat i sílu v rukou. Bez umělých pomůcek se může jednat o úseky II. nebo III. st. obtížnosti UIAA. I zkušení ferratisté by měli mít již kompletní výstroj i výzbroj, pro začátečníky a děti je nutné s sebou mít i krátký kus lana (20 - 30 m).

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • kvalitní sluneční brýle
 • ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20)
 • čelovka
 • ferratový set, sedací a prsní úvazek, plochá smyčka, přilba
 • rukavice (doporučuji)

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Lenka F.

Hodnocení:

Těžko nacházím slova, kterými bych vyjádřila vděčnost a nadšení z jednodenního kurzu ferrat v Moravském krasu. Bylo to naprosto úžasné a splněný sen. Už se těším na objednanou výpravu do Slovinska na ferraty 😍 Precizní vedení, přátelský přístup a spousta legrace. Jde vidět, že tento člověk to dělá s láskou 💚💚 A já mu moc děkuji 💚💚

Martina S.

Hodnocení:

Super domluva, skvělé vedení na ferratách. Vřele doporučuji!
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít