Rychlé informace

8. - 10. 9. 2023 San Giacomo, Itálie Turistika a vrcholy 4 499 Kč / os. obs. 7/8

Hochfeiler - nejvyšší vrchol Zillertalských Alp (3 510 m. n. m.)

8. - 10. 9. 2023 San Giacomo, Itálie Turistika a vrcholy 4 499 Kč / os. Obsazeno 7 z 8
Hochfeiler - nejvyšší vrchol Zillertalských Alp (3 510 m. n. m.)

Když se řekne Zillertalské Alpy …

Zillertalské Alpy - pohoří na hranici Rakouska a Itálie, tvoří součást hlavního hřebene Východních Alp. Jedná se o významné horstvo Centrálních krystalických Alp. Hojně zaledněné Zillertalské Alpy jsou tvořeny tmavou rulou, která je obklopena vrstvami břidlice s příměsí minerálů. Největším ledovcem je Schlegeiskees a nejvyšším vrcholem Hochfeiler (italsky Gran Pilastro) s výškou 3 510 m. n. m.

Právě tento překrásný vrchol, jehož svahy jsou pokryty ledovci, bude hlavním cílem našeho  pohodového prodlouženého víkendu. Vyrazíme od vesnice St. Jakob - San Giacomo malebným lesnatým údolím, které s přibývající výškou postupně přechází ve voňavé alpské louky s pasoucími se stády. Během našeho stoupání pomalu opustíme zářivě zelené pastviny a budeme pokračovat dále suťovištěm ze zvětralých hornin protkaným stříbrnými potůčky až k chatě Hochfeilerhütte.

Pravá vysokohorská chata ve výšce 2 715 m. n. m. se stane pro následující dvě noci naším útočištěm. Zde také ochutnáme tradiční dobroty, proběhne metodické večerní okénko a zažijeme usínání slunce v ledovcovém království. Poblíž chaty najdeme také neznačený „vrchol“, mladšího bráchu, Kleiner Hochfeiler s vrcholovým křížem. K pravému vrcholu  se ale vydáme následující den, tento výstup  bude pro některé z vás první možností posunout své hranice a dostat se do výšky nad 3 500 m. n. m. Majestátní Hochfeiler se svou výškou 3 510 m. n. m. je většinu dní v roce pokryt sněhem a skýtá příchozímu horalovi fantastické výhledy. Jeho severní strana s neuvěřitelným sklonem 60° je tvořena 300 metrů vysokou ledovou stěnou, takže jeho zdolání je velkou výzvou pro každého z vás …

Jedná se o turisticky dosažitelný vrchol, naše trasa bude vedená bez nutnosti překonávat ledovec, a s ohledem na aktuální sněhové podmínky v den výstupu.

V brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do Itálie, San Giacomo. Úvodní seznámení se s programem a pravidly bezpečného pohybu v horách. Následně si sbalíme batohy a vyrazíme na třídenní pohodovou akci plnou zážitků, která vás posune na další horalskou metu a nesmazatelně se zapíše do hloubi vašich srdcí …

NUTNÉ odpovídající pojištění pro uvedené aktivity a pohyb v horském terénu!

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna túry, případně i volba jiné.

Minimální počet účastníků: 6

Cena zahrnuje

 • služby mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • elektronické informační materiály
 • fotodokumentaci z akce
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Cena nezahrnuje

 • 2 x ubytování na chatě Hochfeilerhütte - členové OEAV 41 €, ostatní 52 € (cena s polopenzí)

Doprava
mikrobus

Ubytování
2 x na horské chatě Hochfeilerhütte ve společné noclehárně

Stravování
možnost občerstvení se na chatě; stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
celodenní túry s převýšením i kolem 1 000 m; vícedenní přechody s batohem; často složitější terén; velká nadmořská výška

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • trekové hole s velkými košíčky - možnost zapůjčení zdarma
 • kvalitní sluneční brýle
 • ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20)
 • čelovka

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Lubomír D.

Hodnocení:

Nádherná akca, kde vyšlo všecko. Moje už několikátá akca s Peterem a klasika jako vždy. Doporučuju všem. Překonal sem si na této akci výškový rekord. Opět se sešla skvělá parta. Už se těším na další akcu.

Michaela D.

Hodnocení:

Sedím tady a nenacházím slova. Popsat slovy prožitý víkend je těžké, to se musí zažít. Děkuji Petrovi i všem ostatním a těším se na příště.

Vlasta B.

Hodnocení:

Vše super a perfektně naplánované,a moc skvělý vůdce Petr :-).Uvidíme se na dalších akcích,budu se moc těšit ;).Vlasta B.?
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít