Rychlé informace

25. - 27. 8. 2023 Drei-Zinnenblick, Itálie Turistika a vrcholy 4 899 Kč / os. obs. 8/8

Dolomity přes dvě chaty

25. - 27. 8. 2023 Drei-Zinnenblick, Itálie Turistika a vrcholy 4 899 Kč / os. Obsazeno 8 z 8
Dolomity přes dvě chaty

Když se řekne Dolomity …

Na severu Itálie v provinciích Belluno, Trento a Bolzano se nachází jeden z nejkrásnějších a také nejrozmanitějších masivů Alp – Dolomity. Pohoří není tvořeno hlavním hřebenem, skládá se z různorodých horských skupin. Pro Dolomity jsou typické stolové hory, prudké srázy, věže, rozeklaná skaliska a štíty. Neopomenutelnou součástí Dolomit jsou jejich řeky a nádherná jezera. Od roku 2009 jsou Dolomity světovým dědictvím UNESCO.

Pro svou odlišnou stavbu, vegetaci a charakter dělíme pohoří na Východní a Západní Dolomity.

Za symbol  východních Dolomit jsou považovány tři Lavaredské štíty - Tre Cime di Lavaredo / Drei Zinnen. Vzpínají se kolmo k nebi ze suťových polí, nejvyšší z nich je ten prostřední, dosahující úctyhodných 2 999 m. n. m. Zajímavostí je, že tyto vrcholy tvoří hranici mezi italsky a německy mluvícím obyvatelstvem regionu. V oblasti se nachází několik chat, z nichž má asi nejkrásnější  polohu chata Rifugio Antonio Locatelli / Dreizinnenhütte.

Tu taky během našeho třídenního putování navštívíme. Letos podruhé zažijeme každou noc na jiné chatě a ta na Büllelejochhütte, která je zasazena do skály uprostřed tiše mlčících štítů, se navždy a nesmazatelně zapíše do vaší paměti. Na této pohodové akci projdeme 7 horských chat tohoto italského unikátu, okruhem obejdeme již zmiňovaný symbol Dolomit, ochutnáme tradiční italské dobroty a zažijeme dech beroucí západy a východy slunce s tyčícími se Tre Cime v pozadí.

V brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do Itálie, Drei-Zinnenblick. Úvodní seznámení se s programem a pravidly bezpečného pohybu v horách. Následně si sbalíme batohy a vyrazíme na třídenní pohodovou akci plnou zážitků, která se navždy zapíše mezi vaše nesmazatelné vzpomínky.

NUTNÉ odpovídající pojištění pro uvedené aktivity a pohyb v horském terénu!

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna túry, případně i volba jiné.

Minimální počet účastníků: 6

Cena zahrnuje

 • služby mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • mýtné pro příjezd k chatě
 • elektronické informační materiály
 • fotodokumentaci z akce
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Cena nezahrnuje

 • 2 x ubytování na chatách Dreizinnenhütte a Büllelejochhütte - členové OEAV 18/- €, ostatní 31/68 €

Doprava
mikrobus

Ubytování
1 x na horské chatě Dreizinnenhütte, 1 x na horské chatě Büllelejochhütte ve společných noclehárnách

Stravování
možnost občerstvení se na chatách; stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
celodenní túry s převýšením i kolem 1 000 m; vícedenní přechody s batohem; často složitější terén; velká nadmořská výška

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • trekové hole - možnost zapůjčení zdarma
 • kvalitní sluneční brýle
 • ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20)
 • čelovka

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Jana B.

Hodnocení:

Akce s Petrem jsou opravdu na pohodu! Skvělá organizace, bezpečná doprava až pod kopec, pohodové tempo, pauzy na focení horských krás a vychutnání místních specialit. Tato akce byla opravdu třešnička na dortu, trasa, výhledy, gurmánské zážitky a nejkrásnější chaty okolo Tre Cime. Naprostá dokonalost!

Dalibor D.

Hodnocení:

Celá akce byla skvěle zorganizována - průvodce Petr je opravdu profík. Vše probíhalo hladce, příroda nádherná a společnost veselá. Prostě pohodová akcička. PS: šišky v tekutém stavu byly výborné :)

Markéta M.

Hodnocení:

Další skvělá akce s Peterem, všecko parádní, skvělá organizace, báječná parta, vynikající jídlo a počasí “na objednávku”. Děkuju a Těším se na další výlet! Markéta

Jana S.

Hodnocení:

perfektni akce, skvela organizace, profesionalni pristup
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít