Rychlé informace

6. - 9. 7. 2023 Tre Ville, Itálie Ferraty 5 199 Kč / os. obs. 7/8

Via delle Bocchette, aneb Brenta se prostě musí zažít …

6. - 9. 7. 2023 Tre Ville, Itálie Ferraty 5 199 Kč / os. Obsazeno 7 z 8
Via delle Bocchette, aneb Brenta se prostě musí zažít …

Když se řekne Brenta …

Brenta (italsky Dolomiti di Brenta) je vápencové pohoří ležící v Itálii v provincii Trentino. Ačkoliv svou skalnatou hradbou a strmými štíty Dolomity připomíná, do skupiny Dolomit nepatří.  Délka masivu je kolem 40 km a šířka dosahuje průměrně 12 km. Rozmanitá krajina pohoří Brenta v sobě skrývá jak nepřístupné skalní stěny, rozeklané skalní věže, úzké police, dech beroucí vodopády, rozkvetlé horské louky i křišťálová jezera, tak v sedlech ukrytá sněhová pole a bělostné ledovce.

Naším cílem je důvěrné seznámení se s touto úchvatnou krajinou na vyhlášené ferratě  Via Bocchette ve výšce 2 500  – 3 000 m. n. m., která spojuje sedla Bocca del Tuckett a Bocca degli Armi. Tato překrásná cesta je zajištěna fixními lany, kolmými žebříky a úzkými chodníky vytesanými ve skalách a slibuje poutníkům skutečně pestrou nabídku horských zážitků.

Letos posun termínu na červenec; využijeme státní svátky a dva dny volna s nimi spojené, akci prodloužíme oproti loňsku o jeden den – protože když je někde pohádkově krásně, je potřeba si to náležitě vychutnat a užít :)

Útočištěm při tomto čtyřdenním putování nám budou typické italské horské chaty – rifugia – kde 3x přespíme (a to pokaždé jinde), ochutnáme výtečnou místní alpskou kuchyni a užijeme si fantasticky dramatické východy a západy slunce.

V pozdních  odpoledních hodinách (5.7.) odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do Itálie, Tre Ville. Úvodní seznámení se s programem a pravidly bezpečného pohybu v horách. Následně si sbalíme batohy, lanovkou se vyvezeme na Rifugio Tuckett a odtud vyrazíme na čtyřdenní pohodovou akci plnou zážitků, která se navždy zapíše mezi vaše nesmazatelné vzpomínky.

NUTNÉ odpovídající pojištění pro uvedené aktivity a pohyb v horském terénu!

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna túry, případně i volba jiné.

Minimální počet účastníků: 6

Cena zahrnuje

 • služby mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • mýtné poplatky
 • zapůjčení kompletní ferratové výbavy
 • elektronické informační materiály
 • fotodokumentaci z akce
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Cena nezahrnuje

 • lanovku na Rifugio Tuckett a zpět (23,- EUR)
 • 3 x ubytování na chatách Rifugio Tuckett, Rifugio Alimonta a Rifugio Tosa Pedrotti - členové OEAV 34/-/22 €, ostatní 56/70/44 €

Doprava
mikrobus

Ubytování
1 x na horské chatě Rifugio Tuckett, 1 x na horské chatě Rifugio Alimonta, 1 x na horské chatě Rifugio Tosa Pedrotti ve společných noclehárnách

Stravování
možnost občerstvení se na chatách; stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
C - je vedena ve strmém nebo velmi strmém terénu, mnohé úseky probíhají po úzkých římsách. Někdy jsou instalovány ocelové kramle nebo i převislé žebříky. Místy jsou i svislé úseky zajištěné ocelovým fixním lanem - překonávání takových úseků vyžaduje kondici a sílu v rukou. Bez umělých pomůcek se může jednat o úseky obtížnosti III. nebo i IV. st. UIAA. Cesty s dlouhými úseky obtížnosti C jsou určeny pro ferratisty s dobrou kondicí, začátečníci nebo děti by měli mít na těchto cestách zásadně doprovod se zkušenou osobou.

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • trekové hole - možnost zapůjčení zdarma
 • kvalitní sluneční brýle
 • ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20)
 • čelovka
 • ferratový set, sedací a prsní úvazek, plochá smyčka, přilba
 • rukavice (doporučuji)

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Alexandra B.

Hodnocení:

Nemohu jinak, než dát 5 hvězdiček. Škoda, že jich není více :) Vše bylo v naprostém pořádku a musím říct, že Petr je opravdu profík v těchto službách. Jeho péče o své zákazníky je vynikající. Vzhledem k tomu, že hory nám nedají nic zadarmo a budí respekt i občas strach, v tomto případě jsem se cítila naprosto v bezpečí. Velké díky a těším se na další akci. Saša

Milan V.

Hodnocení:

Skvělý, dobrá parta lidí, moc jsem si to užil, spousta srandy, nadhnerné výhledy určitě doporučuji. Brentu jsme si užili, určitě to nebyla poslední akce v horách. Peťa je super průvodce a rozhodně doporučuji. :-) Váš Kevin :-D

Pavel R.

Hodnocení:

Prožil jsem s Peterem více než 25 jeho akcí. Ale tato byla MAX TOP NEJ. Škoda dalších slov. Snad jen: "Petře, díky" !!!!!!!!

Zbyněk H.

Hodnocení:

Skvělá akce, skvělý terén, skvělé počasí, skvělá parta v čele se skvělým horským průvodcem. K tomu není co dodat. Děkuji všem za neskutečné zážitky a přidávám malou básničku. Berg Heil! "V Dolomitech na ferratě, posral jsem si málem gatě. Po chvíli však jako laně, skákali jsme raz po jedné a pak hned po druhé kopce straně. Každý totiž brzy zjistil, že nás Peter dobře jistil. Celá naše společnost, zaměřila se hlavně na bezpečnost. Všichni jsme hned věděli, že nebude se nám chtít jet domů v neděli." Zbyněk

Lenka S.

Hodnocení:

Někdy je na hodnocení pět hvězdiček málo, takže přidávám dalších pět a vřele doporučuji. Díky za skvěle zorganizovaný, zajištěný a super bezpečný prodloužený víkend. Těším se na další akce. Lenka

Radek H.

Hodnocení:

Individuální přístup , znalost a zodpovědnost .přesně tímto si mě Peter získal , pokud bych se měl svěřit někomu v extrémních horských podmínkách tak bych tam chtěl být právě sním! K akci Brenta - všem doporučuji naprostá nádhera pro oči a jako bonus k jeho akcím získáte skvělé posezení po večerech a mnoho srandy ! Nic méně z toho vzniklo i to že jsem se po návratu domu opět přihlásil na další ferratovouv akci s Peterem… Děkuji moc Peťo za super akci , uvidíme se v září a každý večer dáme pivo! ;) :)
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít