Rychlé informace

13. - 14. 11. 2021 Preiner Gscheid, Rakousko Turistika a vrcholy 2 999 Kč / os. obs. 4/8

Ukončení sezóny 2021

13. - 14. 11. 2021 Preiner Gscheid, Rakousko Turistika a vrcholy 2 999 Kč / os. Obsazeno 4 z 8
Ukončení sezóny 2021

Když se řekne Raxalpe …

Horský masiv Raxalpe o rozloze 75 kilometrů čtverečních se nachází jihozápadním směrem zhruba osmdesát kilometrů od Vídně. Jedná se o dolomito-vápencové pohoří tvořené náhorní plošinou lemovanou strmými skalami, nejvyšším vrcholem je Heukuppe (2 007 m.n.m.) s překrásnými výhledy.

Pohodový víkend prožitý putováním mezi kamzíky po pěšinách Raxalpe je to pravé pro každého horala. Jedná se o nenáročnou akci - vystoupáme na nejspíš již zasněžené vrcholy, zažijeme ticho a samotu podzimních hor, mrazem ošlehané horské stezky, usínání alpské flóry před drsnou blížící se zimou, a pohádkové výhledy do spící krajiny. Zastavíme se na oblíbených horských chatách Waxriegelhaus a Karl Ludwig Haus, kde večer za praskání krbových polínek zhodnotíme končící se sezónu, nastíníme si plány na sezónu příští, ale hlavně strávíme víkend v horách s partou kamarádů, přátel a horalů :) :) :)

V brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do Rakouska. Úvodní seznámení se s programem a pravidly bezpečného pohybu v horách. Následně si sbalíme batohy a vyrazíme na pohodový víkend v horách.

Pro klienty roku 2021 platí na tuto akci zvýhodněná cena!

NUTNÉ odpovídající pojištění pro uvedené aktivity a pohyb v horském terénu!

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna túry, případně i volba jiné.

Minimální počet účastníků: 4

Cena zahrnuje

 • služby horského průvodce
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • elektronické informační materiály
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Cena nezahrnuje

 • ubytování na chatě Karl Ludwig Haus - členové OEAV 36 €, ostatní 46 €

Doprava
mikrobus

Ubytování
1 x na horské chatě Karl Ludwig Haus ve společné noclehárně; je nutné mít vlastní spacák (opatření COVID-19)

Stravování
možnost občerstvení se na chatách; stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
Pěší túry s lehkým batohem se svačinou, pitím a náhradním oblečením. Poznávací zájezdy a expedice kde se denně na nohou stráví 3 – 6 hodin. Pěší túry v horském terénu s mírným převýšením. Zájezdy vhodné pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • trekové hole - v omezeném množství možnost zapůjčení zdarma
 • kvalitní sluneční brýle
 • ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20)
 • čelovka

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Šárka K.

Hodnocení:

Nádherná pohodová akce, perfektní trasa flexibilně doplněna o další vrchol, slavnostní zakončení sezóny s bezva partou lidí. Děkuji ne jen za tuto akci, ale hlavně za možnost jezdit v průběhu sezóny. Poznala jsem mnoho nových bezva lidí, ale také mnoho situací, které Peter profesionálně řešil. Ze všech akcí si odnáším spoustu nezapomenutelných zážitků a nových zkušeností, ale hlavně úctu a pokoru k horám. Díky Peťo, za všechny krásné akce a za to, co jsem se mohla díky Tobě naučit. Těším se na další sezónu.

Lenka S.

Hodnocení:

Vhodně zvolená lokalita na pohodovou akci. Výborná trasa, která byla operativně dle přání měněna. To vše podtrženo úžasným počasím a kulturním večerem Díky Petře, těším se na další sezónu. Lenka
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít