Rychlé informace

9. - 10. 11. 2019 Kleine Kanzel, Rakousko Turistika a vrcholy 1 599 Kč / os. obs. 8/8

Ukončení sezóny 2019

9. - 10. 11. 2019 Kleine Kanzel, Rakousko Turistika a vrcholy 1 599 Kč / os. Obsazeno 8 z 8
Ukončení sezóny 2019

Když se řekne Hohe Wand …

Nevysoká náhorní plošina Přírodního parku Hohe Wand se nachází zhruba 50 km jihozápadně od Vídně a přibližně 10 km západně od města Wiener Neustadt. Jméno Hohe Wand je příznačně inspirováno vysokou vápencovou stěnou na jihovýchodní straně. Severní strana je hustě pokryta lesem. Nejvyšším vrcholem je Plackles s nadmořskou výškou 1 132 metrů.

Hohe Wand je rájem pro vyznavače pěší turistiky, cyklistiky i adrenalinových sportů. Je doslova protkána hustou sítí turistických stezek, zajištěných cest a nechybí zde ani pravá vysokohorská silnice. Co chybí těmto horám do výšky, to návštěvníkům bohatě vynahradí svým přírodním bohatstvím. Volně žijící kozorozi a kamzíci se v respekt budících stádech s oblibou pohybují po turistických cestách a setkání s člověkem je nevyvede z rovnováhy.

Na severu se nacházejí dvě atraktivní soutěsky Kleine a Grosse Klause, překonávat výškové rozdíly mezi skalními stěnami umožňují dřevěné lavičky, můstky, schůdky a žebříky. V horách stojí celá řada chat, je zde i malá zoologická zahrada. Přibližně uprostřed jihovýchodní stěny nad útvarem Sonnenuhrwand se nalézá vyhlídková terasa Skywalk.

V brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do Rakouska. Úvodní seznámení se s programem a pravidly bezpečného pohybu v horách. Následně si sbalíme batohy a vyrazíme na pohodový víkend v horách.

Jedná se o nenáročnou akci - vystoupáme na nejvyšší vrchol pohoří Plackles (1 132 m.n.m.), rozhlédneme se z vyhlídkové plošiny Skywalk, zhodnotíme končící se sezónu, probereme plány na sezónu následující, ale hlavně strávíme víkend v horách s partou kamarádů, přátel a horalů :) :) :)

Pro klienty roku 2019 platí na tuto akci zvýhodněná cena!

NUTNÉ odpovídající pojištění pro uvedené aktivity a pohyb v horském terénu!

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna túry, případně i volba jiné.

Minimální počet účastníků: 5

Cena zahrnuje

 • služby horského průvodce
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • elektronické informační materiály
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (možnost osobní konzultace)

Doprava
mikrobus

Ubytování
1 x na horské chatě Eichert-Hütte ve společné noclehárně; není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka do spacáku tzv. „bílá paní“

Stravování
možnost občerstvení se na chatě; stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
Pěší túry s lehkým batohem se svačinou, pitím a náhradním oblečením. Poznávací zájezdy a expedice kde se denně na nohou stráví 3 – 6 hodin. Pěší túry v horském terénu s mírným převýšením. Zájezdy vhodné pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • trekové hole - v omezeném množství možnost zapůjčení zdarma
 • kvalitní sluneční brýle
 • ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20)
 • čelovka

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Vlasta P.

Hodnocení:

Naprosto skvělé zakončení sezóny 2019 :-)

Monika Š.

Hodnocení:

Super akce a hezké ukončení sezony :)

Lenka S.

Hodnocení:

Výborně zorganizovaná akce, nápaditě vymyšlená trasa v krásném prostředí Hohe Wand. Tempo přizpůsobeno všem účastníkům akce. Jen tak dále. Lenka
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít