Rychlé informace

27. - 28. 8. 2022 Koča pri Savici, Slovinsko Turistika a vrcholy 3 599 Kč / os. obs. 8/8

Údolím Triglavských jezer – srdcem Julských Alp

27. - 28. 8. 2022 Koča pri Savici, Slovinsko Turistika a vrcholy 3 599 Kč / os. Obsazeno 8 z 8
Údolím Triglavských jezer – srdcem Julských Alp

Když se řekne Údolí Triglavských jezer …

Na severozápadě Slovinska, v srdci Julských Alp, se dotýká mraků bělostná božská hora Triglav. Se svou výškou 2 864 m.n.m. značně převyšuje okolní hory a pyšně shlíží do kraje. Jako přísný strážce bedlivě hlídá krajinu malebných údolí a nepřeberného množství dalších přírodních a kulturních památek, jež společně vyzývají k návštěvě Národního parku Triglav.  

Údolí Triglavských jezer je skutečnou perlou Triglavského národního parku a je tvořeno kaňonem čítajícím celkem sedm nejmodřejších jezer ledovcového původu, v němž není nouze o holé skalní stěny, místy zajištěné příkré stezky a různorodou faunu i flóru. Cestu do tohoto podivuhodného světa začneme u proslulého Bohinjského jezera. Přes Črno jezero, kolem chaty Koča při Triglavskih jezerih u Dvojih jezer, projdeme čarokrásnou dolinou, mineme  nejkrásnější z jezer - Veliko jezero, dále neobyčejně půvabné Zelené jezero a své pohádkové putování ukončíme na chatě, v jejímž dosahu leží jezero Rjava mlaka a jezero pod Vršacem. Během zpáteční cesty nás čekají proslulé Slovinské planiny, pastviny a koče, husté smrkové lesy a nekončící výhledy. Putování pohádkovou krajinou zakončíme u velkolepých vodopádů Savica, které mimo jiné proslavil romantický básník France Prešeren.

Nocleh a odpočinek nám poskytne Zasavska koča, kde strávíme noc, kde nás obklopí panenský klid, ticho hor a hvězdná obloha, která daleko od světelného smogu září daleko jasněji.

V brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do Slovinska, Koča pri Savici. Úvodní seznámení se s programem a pravidly bezpečného pohybu v horách. Následně si sbalíme batohy a vyrazíme na dvoudenní akci, která se nezapomenutelně zapíše do vašich vzpomínek.

NUTNÉ odpovídající pojištění pro uvedené aktivity a pohyb v horském terénu!

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna túry, případně i volba jiné.

Minimální počet účastníků: 4

Cena zahrnuje

 • služby horského průvodce
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • mýtné pro přejezd tunelem Karavanke (2x)
 • elektronické informační materiály
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Cena nezahrnuje

 • ubytování na chatě Zasavska koča na Prehodavcih - členové OEAV 12 €, ostatní 24 €

Doprava
mikrobus

Ubytování
1 x na horské chatě Zasavska koča na Prehodavcih ve společné noclehárně; je nutné mít vlastní spacák (opatření COVID-19)

Stravování
možnost občerstvení se na chatě; stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
vícedenní přechody s plnou výstrojí; velká nadmořská výška a velká převýšení, často v náročném terénu (suť, kamení, firn)

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • trekové hole s velkými košíčky - možnost zapůjčení zdarma
 • kvalitní sluneční brýle
 • ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20)
 • čelovka

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Lenka S.

Hodnocení:

jako vždy na 1*

Barbara M.

Hodnocení:

Slunečno, oblačno, místy bouřky :D Tak toto vše jsme si společně zažili na akci Údolím triglavských jezer a bylo to krásné :) S vysokým převýšením jsme potrápili nožky. Nádherná příroda, hory a průzračná jezera byla naší odměnou za podaný výkon. Plno zážitků a srandy se skvělou bandou lidí ! Velký dík Péťovi za perfektní zorganizování 2 dnů strávených na horách, které zůstanou vryty do naší paměti. Všem doporučuji a těším se na další akci !

Michaela D.

Hodnocení:

Nádherně náročná trasa. Prošlápli jsme ji. Měla jsem z ní respekt. Počasí bylo proměnlivé, od plného slunce až po bouřku. Bouřka se mi nelíbila. Petr však vše skvěle vyhodnotil a akce proběhla podle plánu. Údolí je úchvatné, pestré. Viděli jsme mloky, kozorohy, květenu. Bez skvělých lidi by to nebylo ono. Děkuji Petrovi i všem zúčastněným za perfektní víkend. Nemůžu jinak než doporučit. Míša

Alena V.

Hodnocení:

Opět skvělá akce a super parta jako na všech akcích :-)

Lubomír D.

Hodnocení:

Opět skvělá akce, zažítek s každým druhem počasí. Petr opět nezklamal, vše vysvětlil. Rád sem poznal nové lidi a večírek neměl chybu. Už je to tradice, skvělá parta a tak ahoj na další akci. Všem doporučuju.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít