Rychlé informace

14. 5. 2022 Velká Dohoda (Blansko), Česká republika Ferraty 1 879 Kč / os. obs. 6/9

Pohodové A-E na ferratách v krasu

14. 5. 2022 Velká Dohoda (Blansko), Česká republika Ferraty 1 879 Kč / os. Obsazeno 6 z 9
Pohodové A-E na ferratách v krasu

Když se řekne ferrata …

Zajištěná cesta (klettersteig, via ferrata, fixed rope route, zavarovana plezalna pot), je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu či skalách, která je trvale a fixně vybavena jisticím ocelovým lanem, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Zajištěné cesty jsou oblíbeným způsobem, jak zdolat kolmou alpskou stěnu, nepřístupné terény strmých skalních stěn i osamocené skalní vrcholky pro ty horské nadšence, kteří mají touhu pohlédnout na svět z výšky a nemají žádné zkušenosti s horolezectvím.

Tentokrát nás naše cesta za ferratami zavede do vápencových skal ukrytých v oblasti Moravského krasu. Vyhneme se však proudícím davům výletníků a naložíme si pořádnou porci poctivé dřiny … a to přímo v kamenolomu! Areál bývalého kamenolomu a vápenky se ukrývá v lesích nedaleko Macochy. Těžební ruch zde utichl již před desítkami let a dnes se toto místo stalo oázou aktivního odpočinku, zábavy, skalního lezení a poznání. Název Velká dohoda dostal kamenolom podle stejnojmenného jeskynního systému, jehož vstupy se právě zde nacházejí. Ferratový park ve Velké dohodě nám nabízí celkem 511 metrů ferrat obtížnosti A-E. Najdeme zde 2 žebříky dlouhé 15 a 2,5 metru a 4 lanové mostky - jeden 60 metrů a tři kolem 10 metrů dlouhé.

Přijměte výzvu a vydejte se se mnou otestovat svou odvahu a objevit kouzlo zajištěných cest, nádherný zážitek bude vaší odměnou.

Na akci se seznámíme s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení na zajištěných cestách.

V ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do obce Lipovec. Úvodní seznámení se s programem a pravidly; následně po teoretickém výcviku už budeme jenom lézt a lézt a lézt ... 

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna akce.

Minimální počet účastníků: 4

Cena zahrnuje

 • služby horského průvodce
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • zapůjčení kompletní ferratové výbavy
 • elektronické informační materiály
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Cena nezahrnuje

 • vstup do ferratového parku - 200,-

Doprava
mikrobus

Stravování
stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
B - mírně strmý skalnatý terén s několika obtížnými pasážemi, na cestě mohou být i strmé a i delší žebříky, ocelové kramle, ocelové kolíky i fixní lana. Některé takovéto úseky mohou vyžadovat i sílu v rukou. Bez umělých pomůcek se může jednat o úseky II. nebo III. st. obtížnosti UIAA. I zkušení ferratisté by měli mít již kompletní výstroj i výzbroj, pro začátečníky a děti je nutné s sebou mít i krátký kus lana (20 - 30 m).

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • kvalitní sluneční brýle
 • čelovka
 • ferratový set, sedací a prsní úvazek, plochá smyčka, přilba
 • rukavice (doporučuji)

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Michaela D.

Hodnocení:

Povedená akce. :)

Ladislava V.

Hodnocení:

Na tuto akci jsem se moc těšila a opět jsem nebyla zklamaná ,krásné ferraty ,našla jsem odvahu a přešla i 60 m dlouhý lanový most ,to by šlo jen těžko bez skvělého průvodce Petra ,jeho rady a motivace pro mě vždy znamená posunout se zase o kousek dál . Děkuji za skvělou akci a super partu . Všem vřele doporučuji kteroukoliv akci s tímto profesionálním průvodcem.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít