Rychlé informace

4. 6. 2022 Mariazell, Rakousko Ferraty 2 399 Kč / os. obs. 6/8

Klettersteig Spielmäuer – ferrátky pro všechny

4. 6. 2022 Mariazell, Rakousko Ferraty 2 399 Kč / os. Obsazeno 6 z 8
Klettersteig Spielmäuer – ferrátky pro všechny

Když se řekne ferrata …

Zajištěná cesta (klettersteig, via ferrata, fixed rope route, zavarovana plezalna pot), je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu či skalách, která je trvale a fixně vybavena jisticím ocelovým lanem, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Zajištěné cesty jsou oblíbeným způsobem, jak zdolat kolmou alpskou stěnu, nepřístupné terény strmých skalních stěn i osamocené skalní vrcholky pro ty horské nadšence, kteří mají touhu pohlédnout na svět z výšky a nemají žádné zkušenosti s horolezectvím.

Tentokrát nás naše cesta za ferratami zavede do pohoří Hochschwab v Severních vápencových Alpách, přesněji do lezeckého parku Spielmäuer, který se  nachází ve Wegscheidu, vzdáleném jen pár kilometrů od Mariazeller Hauptplatz.

Na zdejších třech ferratách si přijdou na své jak začátečníci, tak i zkušení lezci. Pohodová ferrata Oliver's Mariazeller Steig  B/C se většinou leze v kombinaci se vzdušnou ferratou Felix Himmelsleiter C/D s 30 m dlouhým lanovým žebříkem, která se z hlavní cesty odděluje v její horní části. Nejatraktivnější  ferratou je označována Tristan's Kirchbogensteig C/D, ve které se prochází mystickým jeskynním komínem. 

Provazový žebřík nakloněný nad údolí je opravdovou lahůdkou a vzdušnost nad prázdnem pod sebou, kterou zažijete, se stane určitě nezapomenutelnou vzpomínkou. Lavička přivázaná ocelovým lankem ke skále, průlez oknem a dřevěné lávky už jenom doplní již tak neskutečný zážitek ...

Přijměte výzvu a vydejte se se mnou otestovat svou odvahu a objevit kouzlo zajištěných cest, nádherný zážitek bude vaší odměnou.

V ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do Rakouska, vesnice Wegscheid. Úvodní seznámení se s programem a pravidly bezpečného pohybu v horách. Následně si "zopakujeme" problematiku pohybu po zajištěných cestách, seznámíme se s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení na zajištěných cestách a vydáme se společně zdolat tyto lezecky vzdušné lahůdky.

NUTNÉ odpovídající pojištění pro uvedené aktivity a pohyb v horském terénu!

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna túry, případně i volba jiné.

Minimální počet účastníků: 4

Cena zahrnuje

 • služby horského průvodce
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • zapůjčení kompletní ferratové výbavy
 • elektronické informační materiály
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Doprava
mikrobus

Stravování
stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
D - svislý a často také převislý skalnatý terén. Ocelové kolíky a kramle mohou být osazovány i poměrně řídce. Exponované a strmé úseky jsou průběžně zajištěny ocelovým lanem, velmi často nejsou na těchto úsecích umělé stupy ani kolíky. Cesty s dlouhými a kolmými, někdy i převislými pasážemi, které vyžadují sílu v rukou a tedy předpokládají dobrou kondici a přípravu. Někdy kombinace s jednoduchým lezením (I. až II. st.) tj. úseky bez umělého zajištění. Vhodné pro zkušené, nevhodné pro začátečníky a děti.

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • trekové hole - možnost zapůjčení zdarma
 • kvalitní sluneční brýle
 • ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20)
 • čelovka
 • ferratový set, sedací a prsní úvazek, plochá smyčka, přilba
 • rukavice (doporučuji)

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Dagmar V.

Hodnocení:

Akce na pohodu pro opravdu odvážné, co nemají strach pořádný výšky! A pivko na závěr, nemělo chybu!

Lenka S.

Hodnocení:

Co dodat? Výborně zvolená lokalita, nádherná ferrata. Průvidce opět na 1***. Těším se na další akci. Lenka

Daniela L.

Hodnocení:

Jako vždy akce na pohodu.. Ale vysperkovana krásnou ferratou, která za to stojí. Moc jsem si to užila. Opravdu stojí za to. Danca
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít