Rychlé informace

23. - 25. 8. 2024 Finkenberg, Rakousko Turistika a vrcholy 4 399 Kč / os. obs. 8/8

Hoher Riffler, aneb svět kolem Olpererhütte

23. - 25. 8. 2024 Finkenberg, Rakousko Turistika a vrcholy 4 399 Kč / os. Obsazeno 8 z 8
Hoher Riffler, aneb svět kolem Olpererhütte

Když se řekne Zillertalské Alpy …

Zillertalské Alpy - pohoří na hranici Rakouska a Itálie, tvoří součást hlavního hřebene Východních Alp. Jedná se o významné horstvo Centrálních krystalických Alp. Hojně zaledněné Zillertalské Alpy jsou tvořeny tmavou rulou, která je obklopena vrstvami břidlice s příměsí minerálů. Největším ledovcem je Schlegeiskees a nejvyšším vrcholem Hochfeiler (italsky Gran Pilastro) s výškou 3 510 m. n. m. My se ovšem tentokrát zaměříme na jiný cíl, a to na impozantní vrchol Hoher Riffler vypínající se do výšky 3 231 m. n. m.

Vrchol Hoher Riffler se nachází ve střední části Tuxského hřebene (Tuxer Kamm). Jedná se o podstatně méně navštěvovaný vrchol než sousední Olperer (3 476 m. n. m.) nad střediskem Hintertux, což nám umožní vychtunat si náš výlet v klidu a tichu bez davů dalších nadšených turistů. K výstupu si zvolíme trasu vedoucí částečně po věhlasné Berlínské vysokohorské stezce - od přehrady Schlegeisgrund přes chatu Olpererhütte (2 389 m. n. m.). Přístup k této chatě vede přes turisty milovaný fotogenický závěsný most, ze kterého se otevírají nádherné výhledy na přehradu ležící více než 500 vertikálních metrů níže. Čeká nás stoupání lesy, které později přecházejí v typické alpské louky a pastviny protkané zurčícími bystřinami a potůčky s křišťálovou vodou, místy můžeme přecházet ještě sněhová pole, která po horské zimě jen nerada ustupují nadcházejícímu létu. Stejnojmennou kotlinou vystoupíme až k chatě Friesenberghaus (2 498 m. n. m.), stojící u malebného jezírka Friesenberg See.

Na chatě Friesenberghaus ukončíme náš první den, nabereme síly na den druhý, a taky zde strávíme dvě noci pod hvězdnou alpskou oblohou, ochutnáme místní speciality a užijeme si fantastické výhledy.

Druhý den vyrazíme k hlavnímu cíli našeho putování, impozantnímu vrcholu Hoher Riffler. Našemu zájmu neujde ani vyhlídkový vrchol Petersköpfl (2 679 m. n. m.) s nesčetnými kamennými mohylami. Po úspěšném výstupu se vrátíme zpět na chatu Friesenberghaus, kde večer zhodnotíme společný čas strávený v horách a načerpáme energii na další den, kdy nás bude čekat sestup zpět k autu.

V brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do Rakouska, Schlegeisspeicher. Úvodní seznámení se s programem a pravidly bezpečného pohybu v horách. Následně si sbalíme batohy a vyrazíme na třídenní pohodovou akci plnou zážitků, která se navždy zapíše mezi vaše nesmazatelné vzpomínky.

NUTNÉ odpovídající pojištění pro uvedené aktivity a pohyb v horském terénu!

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna túry, případně i volba jiné.

Minimální počet účastníků: 6

Cena zahrnuje

 • služby mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • mýtné pro příjezd k přehradě Schlegeisspeicher
 • elektronické informační materiály
 • fotodokumentaci z akce
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Cena nezahrnuje

 • 2 x ubytování na chatě Friesenberghaus - členové OEAV 15 €, ostatní 30 €

Doprava
mikrobus

Ubytování
2 x na horské chatě Friesenberghaus ve společné noclehárně

Stravování
stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
celodenní túry s převýšením i kolem 1 000 m; vícedenní přechody s batohem; často složitější terén; velká nadmořská výška

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • trekové hole s velkými košíčky - možnost zapůjčení zdarma
 • kvalitní sluneční brýle
 • ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20)
 • čelovka

Rezervační formulář

23. - 25. 8. 2024 Finkenberg, Rakousko Turistika a vrcholy 4 399 Kč / os. Obsazeno 8 z 8

Tato akce je momentálně plně obsazena. Můžete se stále rezervovat jako náhradník.

Pole označená * jsou povinná.

Jméno a příjmení* Počet osob*
E-mail* Telefon*
Datum narození* Adresa*
Zpráva

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít