Rychlé informace

10. - 12. 9. 2021 San Giacomo, Itálie Turistika a vrcholy 3 599 Kč / os. obs. 8/8

Hochfeiler - nejvyšší vrchol Zillertalských Alp (3 510 m. n. m.)

10. - 12. 9. 2021 San Giacomo, Itálie Turistika a vrcholy 3 599 Kč / os. Obsazeno 8 z 8
Hochfeiler - nejvyšší vrchol Zillertalských Alp (3 510 m. n. m.)

Když se řekne Zillertalské Alpy …

Zillertalské Alpy - pohoří na hranici Rakouska a Itálie, tvoří součást hlavního hřebene Východních Alp. Jedná se o významné horstvo Centrálních krystalických Alp. Hojně zaledněné Zillertalské Alpy jsou tvořeny tmavou rulou, která je obklopena vrstvami břidlice s příměsí minerálů. Největším ledovcem je Schlegeiskees a nejvyšším vrcholem Hochfeiler (italsky Gran Pilastro) s výškou 3 510 m. n. m.

Právě tento překrásný vrchol, jehož svahy jsou pokryty ledovci, bude hlavním cílem našeho  pohodového prodlouženého víkendu. Vyrazíme od vesnice St. Jakob - San Giacomo malebným lesnatým údolím, které s přibývající výškou postupně přechází ve voňavé alpské louky s pasoucími se stády. Během našeho stoupání pomalu opustíme zářivě zelené pastviny a budeme pokračovat dále suťovištěm ze zvětralých hornin protkaným stříbrnými potůčky až k chatě Hochfeilerhütte.

Pravá vysokohorská chata ve výšce 2 715 m. n. m. se stane pro následující dvě noci naším útočištěm. Zde také ochutnáme tradiční dobroty, proběhne metodické večerní okénko a zažijeme usínání slunce v ledovcovém království. Poblíž chaty najdeme také neznačený „vrchol“, mladšího bráchu, Kleiner Hochfeiler s vrcholovým křížem. K pravému vrcholu  se ale vydáme následující den, tento výstup  bude pro některé z vás první možností posunout své hranice a dostat se do výšky nad 3 500 m. n. m. Majestátní Hochfeiler se svou výškou 3 510 m. n. m. je většinu dní v roce pokryt sněhem a skýtá příchozímu horalovi fantastické výhledy. Jeho severní strana s neuvěřitelným sklonem 60° je tvořena 300 metrů vysokou ledovou stěnou, takže jeho zdolání je velkou výzvou pro každého z vás …

V brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do Itálie, San Giacomo. Úvodní seznámení se s programem a pravidly bezpečného pohybu v horách. Následně si sbalíme batohy a vyrazíme na třídenní pohodovou akci plnou zážitků, která vás posune na další horalskou metu a nesmazatelně se zapíše do hloubi vašich srdcí …

NUTNÉ odpovídající pojištění pro uvedené aktivity a pohyb v horském terénu!

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna túry, případně i volba jiné.

Minimální počet účastníků: 4

Cena zahrnuje

 • služby horského průvodce
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • zapůjčení částí lezecké výzbroje (dlouhá lana, ...)
 • elektronické informační materiály
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Cena nezahrnuje

 • 2 x ubytování na chatě Hochfeilerhütte - členové OEAV 41 €, ostatní 52 € (cena s polopenzí)

Doprava
mikrobus

Ubytování
2 x na horské chatě Hochfeilerhütte ve společné noclehárně; je nutné mít vlastní spacák (opatření COVID-19)

Stravování
možnost občerstvení se na chatě; stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
celodenní túry s převýšením i kolem 1 000 m; vícedenní přechody s batohem; často složitější terén; velká nadmořská výška

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • trekové hole s velkými košíčky - možnost zapůjčení zdarma
 • kvalitní sluneční brýle
 • ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20)
 • čelovka
 • mačky - můžou se hodit ve vrcholových pasážích

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Miroslav S.

Hodnocení:

Super akce :-)

Šárka D.

Hodnocení:

Překrásná nezapomenutelná akce, pro mne nejvyšší dosažený vrchol Hochfeiler 3 510 m. n. m., letos díky Peťovi již druhá 3 tisícovka. Perfektní organizace, profesionální a bezpečný přístup, úžasný sestup ledovcovým korytem, nádherné hory, chci zpět. Akci hodnotím minimálně na 10 hvězdiček. Moc děkuji a těším se na další posun výše k oblakům.

Jaroslava S.

Hodnocení:

Nádherný zážitek na který budu dlouho vzpomínat. Sešla se skvělá parta lidí a počasí nemohlo být lepší.

Alena V.

Hodnocení:

Úžasná TOP akce se skvělou „nabušenou“ partou. Nezapomenutelný zážitek dívat se na svět z výšky 3.510 m.n.m a kochat se krásou nádherných hor, organizace a naplánování akce na 1*. Peter je profesionální průvodce s perfektním, přátelským přístupem a zkušenostmi. Těším se na další akci, kde se posuneme opět výše ;-)

Ladislava V.

Hodnocení:

Zúčastnila jsem se této akce která byla jedním slovem úžasná. Petr jako průvodce nezklamal pod jeho vedením jsem poprvé zdolala 3510 m. n. m. Organizace a vše kolem naprosto perfektní. Za mě velké díky. Jsem ráda že jsem poznala tak skvělého průvodce, který je profesionální a zábavný :-). Samozřejmě i skvělou partu. Už teď se těším na příště. :) ;)
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít