Rychlé informace

12. - 13. 9. 2020 Stainach, Rakousko Turistika a vrcholy 2 399 Kč / os. obs. 8/8

Grimming – štít pro labužníky

12. - 13. 9. 2020 Stainach, Rakousko Turistika a vrcholy 2 399 Kč / os. Obsazeno 8 z 8
Grimming – štít pro labužníky

Když se řekne Grimming …

Majestátní vápencový masiv Grimming (2 351 m. n. m.) je nejvyšší samostatně stojící horou Evropy. Nachází se v Rakousku, východně od pohoří Dachstein ve spolkové zemi Štýrsko. Vypíná se jako mocný vladař nad rozlehlým údolím řeky Enns, jež převyšuje o úctyhodných 1 700 m. Jeho strmé vápencové stěny dávají příchozím už zdálky tušit, že před sebou mají velmi náročný výstup, jak převýšením, tak nutností zdolat náročnější terén, a to vše v jeden den. 

Ve svém nitru ukrývá tajemný krasový systém, který doposud nebyl zcela prozkoumán. Grimming je oblíbeným cílem horolezců a turistů. V tomto horském masivu najdeme pouze jedinou chatu, Grimminghütte,  ležící ve výšce 966 m. n. m. Od roku 1949 stojí pár metrů pod vrcholovým křížem bivakovací bouda Toni Adams Dr. Obersteiner Biwak s nouzovým telefonem, která je však určená pouze pro 4 osoby.

Věrný tradici "pohodových akcí" si tento náročný výstup rozdělíme na 2 dny a noc strávíme v příjemné horské chatě stojící na lesní mýtině pod naším cílem - horou Grimming. Dva dny strávené v tomto mohutném vápencovém masivu nám dávají vyšší šanci na úspěšný výstup :)

V brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do Rakouska, Stainach. Úvodní seznámení se s programem a pravidly bezpečného pohybu v horách. Následně si sbalíme batohy a vyrazíme na dvoudenní akci s cílem zdolat vrchol Grimming. 

NUTNÉ odpovídající pojištění pro uvedené aktivity a pohyb v horském terénu!

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna túry, případně i volba jiné.

Minimální počet účastníků: 4

Cena zahrnuje

 • služby horského průvodce
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • elektronické informační materiály
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Cena nezahrnuje

 • ubytování na chatě Grimminghütte - členové OEAV 9 €, ostatní 11 €

Doprava
mikrobus

Ubytování
1 x na horské chatě Grimminghütte ve společné noclehárně; není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka do spacáku tzv. „bílá paní“

Stravování
možnost občerstvení se na chatě; stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
celodenní túry s převýšením i kolem 1 000 m; vícedenní přechody s batohem; často složitější terén; velká nadmořská výška

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • trekové hole s velkými košíčky - v omezeném množství možnost zapůjčení zdarma
 • kvalitní sluneční brýle
 • ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20)
 • čelovka

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Marta N.

Hodnocení:

Parádní zážitek a dobrá organizace. Jen tak dál :o))

Barbora B.

Hodnocení:

Ďakujem Peťo, za skvelý výber miesta a trasy - bol to náročný kopec, poriadny výstup (a zostup :D ), dom vďačná za technickú vsuvku s výukou a opakovaním uzlov a ako vždy, stretla sa výborná partia ľudí. Teším sa na ďalšie stretnutie na horách! Barča B.

Monika Š.

Hodnocení:

Akce suprová jako pokaždé :)

Pavlína D.

Hodnocení:

Báječný víkend strávený na horách - pod vedením skvělého vůdce Petera, především oceňuji jeho profesionální a lidský přístup. Perfektně naplánovaná túra s ohledem na počasí i možnosti jednotlivých účastníků, krásná příroda v partě fajn lidí, legrace ... Zkrátka "Bezpečně a na pohodu" :) Těším se na další akce s Mountain Leader :) Pavlína D.

Pavel M.

Hodnocení:

Skvela akce
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít