Rychlé informace

15. - 16. 9. 2018 Raxalpe, Rakousko Ferraty 3 000 Kč / os. obs. 0/4

Ferratový víkend - Raxalpe

15. - 16. 9. 2018 Raxalpe, Rakousko Ferraty 3 000 Kč / os. Obsazeno 0 z 4
Ferratový víkend - Raxalpe

V brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do Rakouska, do údolí Höllental. Úvodní seznámení se s horomateriálem, programem kurzu a pravidly bezpečného pohybu po zajištěných cestách. Následně si sbalíme batohy a nastoupíme do jednoduchých zajištěných cest Gaislochsteig (B)Gustav-Jahn-Steig (B). Na závěr se napojíme do ferraty Alpenvereinsteig (B) a dostaneme se až na náhorní plató Raxalpe, kde se ubytujeme v horské chatě Ottohaus.  Odpoledne si je možné ještě vyzkoušet nedalekou, ale krátkou zajištěnou cestu Kronich – Eisenweg (C).

Druhý den nás čekají už dvě náročnější, ale o to zábavnější zajištěné cesty. Začneme vzdušnou zajištěnou cestou Pittentaler (C-D), která nás dovede k zřícenině tureckého hradu. Po osvěžení se v říčce se přesuneme do masivu Hohewand na ferratu Währingersteig (C). Pak nás čeká už jenom závěrečné pivečko u jeskyně a zpáteční cesta do Ostravy.

Akci je možné (v případě zájmu) zrealizovat i jako třídenní; u této varianty si navíc vylezeme patrně nejatraktivnější zajištěnou cestu v oblasti Hans von Haidsteig C/D.

NUTNÉ odpovídající pojištění pro uvedené aktivity a pohyb v horském terénu!

Cena zahrnuje

  • služby průvodce
  • informační materiály

Cena nezahrnuje

  • dopravu - možná spolujízda za příplatek (cca 800,-)
  • 1x ubytování na horské chatě
  • případnou lanovku
  • cestovní pojištění

Doprava
vlastní; sraz je nejpozději v 10:30 hod. v údolí Höllental.

Ubytování
na horské chatě Otto Haus ve společné noclehárně. Pokoje jsou vícelůžkové, postele jsou vybaveny matracemi a lůžkovinami. Z hygienických důvodů je však potřeba si donést vložku do spacáku tzv. bílou paní.

Stravování
stravu si zajišťuje každý individuálně. Na chatě lze zajistit snídani (8 €) i večeři (12 €).

Náročnost
C - je vedena ve strmém nebo velmi strmém terénu, mnohé úseky probíhají po úzkých římsách. Někdy jsou instalovány ocelové kramle nebo i převislé žebříky. Místy jsou i svislé úseky zajištěné ocelovým fixním lanem - překonávání takových úseků vyžaduje kondici a sílu v rukou. Bez umělých pomůcek se může jednat o úseky obtížnosti III. nebo i IV. st. UIAA. Cesty s dlouhými úseky obtížnosti C jsou určeny pro ferratisty s dobrou kondicí, začátečníci nebo děti by měli mít na těchto cestách zásadně doprovod se zkušenou osobou.

Vybavení

  • lezecká přilba
  • sedací a prsní úvazek vč. smyce na provázání
  • jisticí ferratový set - možnost zapůjčení v půjčovně (ODKAZ)

Ferratový víkend - Raxalpe, 15.-16.9.2018

<p>Ferratový kurz v Rakouských Alpách.</p>

Na tuto akci se již nelze přihlásit

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít