Rychlé informace

8. 5. 2020 Vír (Žďár nad Sázavou), Česká republika Kurzy 1 690 Kč / os. obs. 8/8

Ferrata poprvé a bez obav

8. 5. 2020 Vír (Žďár nad Sázavou), Česká republika Kurzy 1 690 Kč / os. Obsazeno 9 z 8
Ferrata poprvé a bez obav

Když se řekne ferrata …

Zajištěná cesta (klettersteig, via ferrata, fixed rope route, zavarovana plezalna pot), je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu či skalách, která je trvale a fixně vybavena jisticím ocelovým lanem, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Vznik zajištěných cest se traduje do Rakouska, kde v roce 1843 byla pod taktovkou Fridricha Simonyho postavena první zajištěná cesta vedoucí na Dachstein. 

Zajištěné cesty jsou oblíbeným způsobem, jak zdolat kolmou alpskou stěnu, nepřístupné terény strmých skalních stěn i osamocené skalní vrcholky pro ty horské nadšence, kteří mají touhu pohlédnout na svět z výšky a nemají žádné zkušenosti s horolezectvím. 

Přijměte výzvu a vydejte se se mnou otestovat svou odvahu a objevit kouzlo zajištěných cest, nádherný zážitek bude vaší odměnou.

Na kurzu se seznámíme s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení na zajištěných cestách. 

V ranních hodinách odjezd z Ostravy (nástup možný po dohodě kdekoliv na trase) do obce Vír. Úvodní seznámení se s programem a pravidly; následně po teoretickém výcviku si vylezeme obě zdejší zajištěné cesty, na kterých bude možné aplikovat získané dovednosti. 

Vhodné i pro rodiny s dětmi (6-14 let).

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna akce.

Minimální počet účastníků: 4

Cena zahrnuje

 • služby horského průvodce
 • zprostředkování dopravy
 • zapůjčení kompletní ferratové výbavy
 • elektronické informační materiály
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Doprava
mikrobus

Stravování
stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
B - mírně strmý skalnatý terén s několika obtížnými pasážemi, na cestě mohou být i strmé a i delší žebříky, ocelové kramle, ocelové kolíky i fixní lana. Některé takovéto úseky mohou vyžadovat i sílu v rukou. Bez umělých pomůcek se může jednat o úseky II. nebo III. st. obtížnosti UIAA. I zkušení ferratisté by měli mít již kompletní výstroj i výzbroj, pro začátečníky a děti je nutné s sebou mít i krátký kus lana (20 - 30 m).

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • kvalitní sluneční brýle
 • ferratový set, sedací a prsní úvazek, plochá smyčka, přilba
 • rukavice (doporučuji)

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Markéta T.

Hodnocení:

Super akce, mohu jen doporučit.

Hana Z.

Hodnocení:

Skvěle připravená akce od A do Z; přátelský přístup; parta pohodových lidí. Mohu doporučit, Petr je profesionál, který podpoří a pomůže překonat obavy začátečníkům.

Táňa M.

Hodnocení:

Naprosto skvělá akce, pro někoho, kdo opravdu ještě nikdy nebyl na ferratách a chce si to vyzkoušet, tak je to ideální. Peťa je důsledný, nikam se nespěchá, vyzkoušíte si opravdu vše. Na akci jsem vzala mamku, která má strach z výšek, ale chtěla si to vyzkoušet. A rozhodně bude mít na ferraty krásné vzpomínky :)

Michaela V.

Hodnocení:

Super pohodová akce s přátelským přístupem a odborným vedením. Skvěle strávený čas. Mohu jen doporučit.

Nikol b.

Hodnocení:

Jako vždy super :-)
© ARSYLINE 2023
Upozornění
Zavřít