Rychlé informace

2. 10. 2021 Vír (Žďár nad Sázavou), Česká republika Kurzy obs. 8/8

Akce pro mladé: Ferraty Vír

2. 10. 2021 Vír (Žďár nad Sázavou), Česká republika Kurzy Obsazeno 8 z 8
Akce pro mladé: Ferraty Vír

Když se řekne ferrata …

Zajištěná cesta (klettersteig, via ferrata, fixed rope route, zavarovana plezalna pot), je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu či skalách, která je trvale a fixně vybavena jisticím ocelovým lanem, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Vznik zajištěných cest se traduje do Rakouska, kde v roce 1843 byla pod taktovkou Fridricha Simonyho postavena první zajištěná cesta vedoucí na Dachstein. 

Zajištěné cesty jsou oblíbeným způsobem, jak zdolat kolmou alpskou stěnu, nepřístupné terény strmých skalních stěn i osamocené skalní vrcholky pro ty horské nadšence, kteří mají touhu pohlédnout na svět z výšky a nemají žádné zkušenosti s horolezectvím. 

Přijměte výzvu a vydejte se se mnou otestovat svou odvahu a objevit kouzlo zajištěných cest, nádherný zážitek bude vaší odměnou.

Na kurzu se seznámíme s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení na zajištěných cestách. 

Akce je organizována pro sdružení pěstounských rodin z.s.

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Pavel Š.

Hodnocení:

Podařilo se namíchat dobrou náladu s rozumným zatížením pro jednotlivé mladé lidi. Bezvadná výbava a systém práce na ferratě, uvedení do systému a získání nových nadšenců.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít