Rychlé informace

27. 5. 2023 Wien, Rakousko Ferraty obs. 8/8

Akce pro mladé: 2 krát C/D za Vídní v jednom dni

27. 5. 2023 Wien, Rakousko Ferraty Obsazeno 8 z 8
Akce pro mladé: 2 krát C/D za Vídní v jednom dni

Když se řekne ferrata …

Zajištěná cesta (klettersteig, via ferrata, fixed rope route, zavarovana plezalna pot), je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu či skalách, která je trvale a fixně vybavena jisticím ocelovým lanem, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Vznik zajištěných cest se traduje do Rakouska, kde v roce 1843 byla pod taktovkou Fridricha Simonyho postavena první zajištěná cesta vedoucí na Dachstein. 

Zajištěné cesty jsou oblíbeným způsobem, jak zdolat kolmou alpskou stěnu, nepřístupné terény strmých skalních stěn i osamocené skalní vrcholky pro ty horské nadšence, kteří mají touhu pohlédnout na svět z výšky a nemají žádné zkušenosti s horolezectvím. 

Přijměte výzvu a vydejte se se mnou otestovat svou odvahu a objevit kouzlo zajištěných cest, nádherný zážitek bude vaší odměnou.

Mödlinger Klettersteig - jednoduchá ferrata na "rozlezení se :)", která překvapí malým převisem v prvních 20 metrech a také svou délkou, kdy každou chvíli myslíte, že už je konec, ale ona pokračuje až do výšky zřiceniny vedle. Nalezneme na ní také štěrbiny a skalní věže, v závěru se přemění v pěší cestu, kterou se bezpečně vrátime na začátek.

Pittentaler Klettersteig - velmi atraktivní ferrata, zejména díky tomu, že končí u zříceniny hradu a poskytuje krásné výhledy do okolí. Na začátku výstupu nás čeká zajímavý žebřík, dále ferrata pokračuje výstupem podél jisticího lana; přibližně v polovině ferraty nás prověří velmi pěkný vzdušný traverz, který vyústí do náročnější pasáže s umělými stupy. Odměnou za zdolání bude nádherný výhled od zříceniny hradu.

Na akci se seznámíme s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení na zajištěných cestách.

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a počasí je vyhrazena změna akce. 

Akce je organizována pro sdružení pěstounských rodin z.s.

Cena zahrnuje

 • služby mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA
 • cestovní pojištění pro danou aktivitu
 • zprostředkování dopravy
 • dálniční poplatky
 • zapůjčení kompletní ferratové výbavy
 • elektronické informační materiály
 • fotodokumentaci z akce
 • malý dárek
 • profesionální a přátelský přístup :)

Doprava
mikrobus

Stravování
stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám

Náročnost
C - je vedena ve strmém nebo velmi strmém terénu, mnohé úseky probíhají po úzkých římsách. Někdy jsou instalovány ocelové kramle nebo i převislé žebříky. Místy jsou i svislé úseky zajištěné ocelovým fixním lanem - překonávání takových úseků vyžaduje kondici a sílu v rukou. Bez umělých pomůcek se může jednat o úseky obtížnosti III. nebo i IV. st. UIAA. Cesty s dlouhými úseky obtížnosti C jsou určeny pro ferratisty s dobrou kondicí, začátečníci nebo děti by měli mít na těchto cestách zásadně doprovod se zkušenou osobou.

Vybavení

 • vhodné oblečení odpovídající ročnímu období
 • turistická pevná obuv (nízké, nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí)
 • kvalitní sluneční brýle
 • ferratový set, sedací a prsní úvazek, plochá smyčka, přilba
 • rukavice (doporučuji)

Na tuto akci se již nelze přihlásit

Hodnocení klientů

Ivana J.

Hodnocení:

Dcera přijela nadšená, vše bylo bezpečně i organizačně perfektně zvládnuté. Děkujeme, Taschovi + dcera Ivana Jacková.

Pavel Š.

Hodnocení:

Výborná akce pro mladé, kteří řeší svoji místo v životě a potřebují poznat hranice. Pevné a bezpečné vedení. Doporučuji.

Ladislav J.

Hodnocení:

parada LADA

Jitka Š.

Hodnocení:

Akce byla perfektně zorganizovaná, děti si ji užily, terapie zážitkem fungovala na 1! Petře, moc děkujeme za trpělivost, ochotu a bezpečné zajištění celé akce. Těšíme se na příště :-)

Marie H.

Hodnocení:

Profesionální a super jako vždy
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít